LAND ROVER FREELANDER STATIONWAGON
2007-2015
A TOWBAR IS AVAILABLE FOR THIS VEHICLE
| MAKE | LAND ROVER |
|---|---|
| MODEL | FREELANDER |
| TYPE | STATIONWAGON |
| VARIATION | 5 DOOR |
| YEAR | 2007-2015 |
| CHASSIS | SALFA23A27HO SALFA23B59 SALAFA2ABXAH15 L359 |
| MAXIMUM TOWABLE WEIGHTS | |
| BRAKED | 2000kg |
| UNBRAKED | 750kg |
| TONGUE LOAD | 150kg |
| WIRING KIT | S-Link Wiring Interface (VTI) |
ENQUIRE ABOUT THIS TOWBAR
LOCKON TOWBARS 0800 486 922