PEUGEOT 5008 STATIONWAGON
2025-CURRENT
A TOWBAR IS AVAILABLE FOR THIS VEHICLE
| MAKE | PEUGEOT |
|---|---|
| MODEL | 5008 |
| TYPE | STATIONWAGON |
| YEAR | 2025-CURRENT |
| CHASSIS | VR3KAHPY KC P67 |
| MAXIMUM TOWABLE WEIGHTS | |
| BRAKED | 1800kg |
| UNBRAKED | 750kg |
| TONGUE LOAD | 80kg |
| WIRING KIT | RCL Wiring (CST) |
ENQUIRE ABOUT THIS TOWBAR
LOCKON TOWBARS 0800 486 922