NISSAN PATHFINDER STATIONWAGON
2021-CURRENT
A TOWBAR IS AVAILABLE FOR THIS VEHICLE
| MAKE | NISSAN |
|---|---|
| MODEL | PATHFINDER |
| TYPE | STATIONWAGON |
| YEAR | 2021-CURRENT |
| CHASSIS | R53 Model 5N1MDNR53 |
| MAXIMUM TOWABLE WEIGHTS | |
| BRAKED | 2700kg |
| UNBRAKED | 750kg |
| TONGUE LOAD | 110kg |
| WIRING KIT | S-Link Wiring Interface (VTI) |
ENQUIRE ABOUT THIS TOWBAR
LOCKON TOWBARS 0800 486 922