PEUGEOT e-2008 STATIONWAGON
2021-CURRENT
A TOWBAR IS AVAILABLE FOR THIS VEHICLE
| MAKE | PEUGEOT |
|---|---|
| MODEL | e-2008 |
| TYPE | STATIONWAGON |
| YEAR | 2021-CURRENT |
| CHASSIS | VR3UKZKXZNJ6258 |
| MAXIMUM TOWABLE WEIGHTS | |
| BRAKED | 1220kg |
| UNBRAKED | 500kg |
| TONGUE LOAD | 65kg |
| WIRING KIT | S-Link Wiring Interface (VTI) |
ENQUIRE ABOUT THIS TOWBAR
LOCKON TOWBARS 0800 486 922