PEUGEOT 3008 STATIONWAGON
2016-2024
A TOWBAR IS AVAILABLE FOR THIS VEHICLE
| MAKE | PEUGEOT |
|---|---|
| MODEL | 3008 |
| TYPE | STATIONWAGON |
| YEAR | 2016-2024 |
| CHASSIS | VF3M45GBUNS034294 |
| MAXIMUM TOWABLE WEIGHTS | |
| BRAKED | 1300kg |
| UNBRAKED | 750kg |
| TONGUE LOAD | 75kg |
| WIRING KIT | S-Link Wiring Interface (VTI) |
ENQUIRE ABOUT THIS TOWBAR
LOCKON TOWBARS 0800 486 922