VOLKSWAGEN GOLF HATCHBACK
2019-CURRENT
A TOWBAR IS AVAILABLE FOR THIS VEHICLE
| MAKE | VOLKSWAGEN |
|---|---|
| MODEL | GOLF |
| TYPE | HATCHBACK |
| YEAR | 2019-CURRENT |
| CHASSIS | WVWZZZCDZMW0874 CD |
| MAXIMUM TOWABLE WEIGHTS | |
| BRAKED | 1500kg |
| UNBRAKED | 660kg |
| TONGUE LOAD | 75kg |
| WIRING KIT | RCL Wiring (CST) |
ENQUIRE ABOUT THIS TOWBAR
LOCKON TOWBARS 0800 486 922