NISSAN JUKE STATIONWAGON
2019-CURRENT
A TOWBAR IS AVAILABLE FOR THIS VEHICLE
| MAKE | NISSAN |
|---|---|
| MODEL | JUKE |
| TYPE | STATIONWAGON |
| YEAR | 2019-CURRENT |
| CHASSIS | F16 |
| MAXIMUM TOWABLE WEIGHTS | |
| BRAKED | 1250kg |
| UNBRAKED | 648kg |
| TONGUE LOAD | 75kg |
| WIRING KIT | S-Link Wiring Interface (VTI) |
ENQUIRE ABOUT THIS TOWBAR
LOCKON TOWBARS 0800 486 922