LEXUS NX200T STATIONWAGON
2014-2021
A TOWBAR IS AVAILABLE FOR THIS VEHICLE
| MAKE | LEXUS |
|---|---|
| MODEL | NX200T |
| TYPE | STATIONWAGON |
| YEAR | 2014-2021 |
| CHASSIS | AGZ10 Z15 |
| MAXIMUM TOWABLE WEIGHTS | |
| BRAKED | 1500kg |
| UNBRAKED | 750kg |
| TONGUE LOAD | 75kg |
| WIRING KIT | RCL Wiring (CST) |
ENQUIRE ABOUT THIS TOWBAR
LOCKON TOWBARS 0800 486 922
.jpg)
.jpg)
.jpg)
.jpg)