LAND ROVER RANGE ROVER EVOQUE STATIONWAGON
2018-CURRENT
A TOWBAR IS AVAILABLE FOR THIS VEHICLE
| MAKE | LAND ROVER |
|---|---|
| MODEL | RANGE ROVER EVOQUE |
| TYPE | STATIONWAGON |
| VARIATION | R-DYNAMIC |
| VARIATION | P200 |
| YEAR | 2018-CURRENT |
| CHASSIS | SALZA2X9LH017289 L551 |
| MAXIMUM TOWABLE WEIGHTS | |
| BRAKED | 2000kg |
| UNBRAKED | 750kg |
| TONGUE LOAD | 130kg |
| WIRING KIT | S-Link Wiring Interface (VTI) |
ENQUIRE ABOUT THIS TOWBAR
LOCKON TOWBARS 0800 486 922