PEUGEOT 5008 STATIONWAGON
2009-2017
A TOWBAR IS AVAILABLE FOR THIS VEHICLE
| MAKE | PEUGEOT |
|---|---|
| MODEL | 5008 |
| TYPE | STATIONWAGON |
| YEAR | 2009-2017 |
| CHASSIS | VF30E5FVACS280536 |
| MAXIMUM TOWABLE WEIGHTS | |
| BRAKED | 1700kg |
| UNBRAKED | 750kg |
| TONGUE LOAD | 80kg |
| WIRING KIT | S-Link Wiring Interface (VTI) |
ENQUIRE ABOUT THIS TOWBAR
LOCKON TOWBARS 0800 486 922
