INFINITI FX50 STATIONWAGON
2009-2013
A TOWBAR IS AVAILABLE FOR THIS VEHICLE
| MAKE | INFINITI |
|---|---|
| MODEL | FX50 |
| TYPE | STATIONWAGON |
| YEAR | 2009-2013 |
| CHASSIS | JN1TBNS51V04G0085 |
| MAXIMUM TOWABLE WEIGHTS | |
| BRAKED | 1800kg |
| UNBRAKED | 720kg |
| TONGUE LOAD | 90kg |
| WIRING KIT | S-Link Wiring Interface (VTI) |
ENQUIRE ABOUT THIS TOWBAR
LOCKON TOWBARS 0800 486 922