VOLKSWAGEN ARTEON HATCHBACK
2017-CURRENT
A TOWBAR IS AVAILABLE FOR THIS VEHICLE
| MAKE | VOLKSWAGEN |
|---|---|
| MODEL | ARTEON |
| TYPE | HATCHBACK |
| VARIATION | FASTBACK |
| YEAR | 2017-CURRENT |
| CHASSIS | WVWZZZ3HZJE519844 |
| MAXIMUM TOWABLE WEIGHTS | |
| BRAKED | 2200kg |
| UNBRAKED | 750kg |
| TONGUE LOAD | 90kg |
| WIRING KIT | RCL Wiring (CST) |
ENQUIRE ABOUT THIS TOWBAR
LOCKON TOWBARS 0800 486 922