BMW X3 STATIONWAGON
2014-2022
A TOWBAR IS AVAILABLE FOR THIS VEHICLE
| MAKE | BMW |
|---|---|
| MODEL | X3 |
| TYPE | STATIONWAGON |
| YEAR | 2014-2022 |
| CHASSIS | G01 F26 F25 |
| MAXIMUM TOWABLE WEIGHTS | |
| BRAKED | 2400kg |
| UNBRAKED | 750kg |
| TONGUE LOAD | 100kg |
| WIRING KIT | RCL Wiring (CST) |
ENQUIRE ABOUT THIS TOWBAR
LOCKON TOWBARS 0800 486 922