VOLKSWAGEN GOLF HATCHBACK
2012-2019
A TOWBAR IS AVAILABLE FOR THIS VEHICLE
| MAKE | VOLKSWAGEN |
|---|---|
| MODEL | GOLF |
| TYPE | HATCHBACK |
| VARIATION | COMFORT LINE |
| YEAR | 2012-2019 |
| CHASSIS | WVWZZAUZJW 5G |
| MAXIMUM TOWABLE WEIGHTS | |
| BRAKED | 1800kg |
| UNBRAKED | 680kg |
| TONGUE LOAD | 80kg |
| WIRING KIT | RCL Wiring (CST) |
ENQUIRE ABOUT THIS TOWBAR
LOCKON TOWBARS 0800 486 922