VOLKSWAGEN CROSSPOLO HATCHBACK
2002-2009
A TOWBAR IS AVAILABLE FOR THIS VEHICLE
| MAKE | VOLKSWAGEN |
|---|---|
| MODEL | CROSSPOLO |
| TYPE | HATCHBACK |
| VARIATION | CROSS POLO |
| VARIATION | STATIONWAGON |
| YEAR | 2002-2009 |
| CHASSIS | 9N |
| MAXIMUM TOWABLE WEIGHTS | |
| BRAKED | 1000kg |
| UNBRAKED | 530kg |
| TONGUE LOAD | 50kg |
| WIRING KIT | S-Link Wiring Interface (VTI) |
ENQUIRE ABOUT THIS TOWBAR
LOCKON TOWBARS 0800 486 922