JAGUAR X-TYPE STATIONWAGON
2006-CURRENT
A TOWBAR IS AVAILABLE FOR THIS VEHICLE
| MAKE | JAGUAR |
|---|---|
| MODEL | X-TYPE |
| TYPE | STATIONWAGON |
| YEAR | 2006-CURRENT |
| CHASSIS | SAJKG54S26YE |
| MAXIMUM TOWABLE WEIGHTS | |
| BRAKED | 1850kg |
| UNBRAKED | 750kg |
| TONGUE LOAD | 75kg |
| WIRING KIT | RCL Wiring (CST) |
ENQUIRE ABOUT THIS TOWBAR
LOCKON TOWBARS 0800 486 922