MITSUBISHI LANCER HATCHBACK
2007-2018
A TOWBAR IS AVAILABLE FOR THIS VEHICLE
| MAKE | MITSUBISHI |
|---|---|
| MODEL | LANCER |
| TYPE | HATCHBACK |
| VARIATION | 5 DOOR |
| YEAR | 2007-2018 |
| CHASSIS | JMFLTCX4A CX5A |
| MAXIMUM TOWABLE WEIGHTS | |
| BRAKED | 1000kg |
| UNBRAKED | 550kg |
| TONGUE LOAD | 100kg |
| WIRING KIT | Basic Wiring Kit (Flat Plug) |
ENQUIRE ABOUT THIS TOWBAR
LOCKON TOWBARS 0800 486 922
